• تاریخ ارسال خبر : 1395/12/22
  تعداد بازدید : 234
  پرینت خبر
 • ساعت زمین 2017
 • با خاموشی نمادین، ظرفیت های اجتماعی را جهت کنترل تغییرات اقلیمی تقویت نماییم

 • شهرداری تهران برای هفتمین سال متوالی با خاموشی المان های مهم شهری در برنامه جهانی ساعت زمین شرکت می کند.

 • شهرداری تهران برای هفتمین سال متوالی با خاموشی المان های مهم شهری در برنامه جهانی ساعت زمین شرکت می کند.

  به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دکتر محمد مهدی گلمکانی رئیس مرکز مدیریت محیط زیست با اشاره به پیام امسال ساعت زمین با عنوان "با خاموشی نمادین ظرفیت های اجتماعی را جهت کنترل تغییرات اقلیمی تقویت نماییم " ، گفت: امیدواریم امسال با استفاده از ظرفیت کانون های محیط زیست و مشارکت آگاهانه شهروندان مراسم ساعت زمین را متفاوت تر از سال های گذشته برگزار نماییم.

  وی در ادامه خاطر نشان ساخت: طرح ساعت زمین از سال 2007 میلادی آغاز شد و شهرداری تهران از سال 2011 به این طرح جهانی پیوست و با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مسئولین نمادهای مهم شهری و مردم روشنایی های اضافه خود را به نشانه صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل تغییرات آب و هوایی خاموش می کنند.

  گلمکانی در ادامه گفت: طرح ساعت زمین در کشورها از استقبال خوبی بین شهروندان و مسئولین مواجه شده و از 35 کشور در سال 2008 به 178 کشور در سال 2016 رسیده است.

  رئیس مرکز مدیرت محیط زیست با اشاره به اینکه همه کشورها در آخرین شنبه ماه مارس به وقت محلی ساعت 20:30 الی 21:30 به مدت یک ساعت نمادهای مهم شهری خود را خاموش می کنند، گفت: خاموشی یک ساعت به صورت نمادین است اما فعالیت ها و اقداماتی که برای کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از تغییرات آب و هوایی صورت می گیرد باید در طول سال به طور مدام فرهنگ سازی و اجرا شود، در واقع کمپین ساعت زمین فراتر از یک ساعت به موضوع تغییرات آب و هوایی نگاه می کند.

  گلمکانی یادآور شد: ما می توانیم از ظرفیت اجتماعی 354 کانون محیط زیست محلات در فرهنگ سازی موضوعات مختلف محیط زیستی من جمله کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی، جایگزینی انرژی های پاک با سوخت های فسیلی، عدم استفاده از خودروی تک سرنشین و غیره بهره مند شویم.

  وی در ادامه افزود: باید با حرکت های هر چند کوچک گام های موثری در جهت کاهش گازهای گلخانه ای، کنترل تغییرات اقلیمی و حفظ محیط زیست برداریم.  

   

نظرهای شما
 • © Copyright 2017 Earth Hour Iran
 • Created with ❤ by Behnam
لطفا چند لحظه صبر کنید...