• تاریخ ارسال خبر : 1394/12/29
  تعداد بازدید : 3347
  پرینت خبر
 • طاق بستان خاموشی می شود
 • در رویداد جهانی ساعت زمین طاق بستان خاموش می شود

 • رویداد جهانی «ساعت زمین» 29 اسفندماه در همزمان با کل کشور و جهان در محوطه باستان یطاق بستان برگزار می‌شود. همه شهروندان می‌توانند با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری، به مدت یک ساعت در این رویداد مشارکت داشته باشیند.

 • رویداد جهانی «ساعت زمین» 29 اسفندماه در همزمان با کل کشور و جهان در محوطه باستان یطاق بستان  برگزار می‌شود. همه شهروندان می‌توانند با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری، به مدت یک ساعت در این رویداد مشارکت داشته باشیند.
   
  رویداد جهانی ساعت زمین امسال با همکاری ستاد نوروزی شهرستان کرمانشاه ، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ،شهرداری کرمانشاه، خانه سازمانهای غیردولتی استان کرمانشاه و موسسه یاران سبز ژینگه  برگزار خواهد‌ شد. در این مراسم (شنبه۲۹اسفند) محوطه باستانی طاق بستان  از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ خاموش می‌شوند.
   
  افشین عبدالهی نژاد مدیرعامل موسسه یاران سبز ژینگه در این خصوص به خبرنگار تحلیل ایران گفت: امسال دومین سال است که کرمانشاه در این رویداد جهانی شرکت می کند و با خاموش کردن آثار باستانی طاق بستان برای یک ساعت سهمی در این رویداد جهانی خواهیم داشت.
  دبیرکل خانه سازمانهای  غیردولتی افزود:این رویداد بیانگر آن است که با خاموش کردن حتی یک لامپ می توانیم زمین را نجات دهیم.
  رویداد ساعت زمین (World Wide Fund for Nature)‏ تلنگری جهانی است که از سال ۲۰۰۷ میلادی در سیدنی استرالیا و با هدف آگاهی جهانی درباره تغییرات آب و هوایی و مصرف محتاطانه انرژی شروع شده است.
  هرسال مردم بسیاری در سرتاسر جهان این ساعت را پاس می دارند، شما هم می‌توانید با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری، به مدت یک ساعت در این رویداد مشارکت داشته باشید..
نظرهای شما
 • © Copyright 2017 Earth Hour Iran
 • Created with ❤ by Behnam
لطفا چند لحظه صبر کنید...