• تاریخ ارسال خبر : 1392/12/22
  تعداد بازدید : 4309
  پرینت خبر
 • ساعت زمین در سال 1393
 • شما هم مي توانيد در بزرگترين خاموشي جهان اثر گذار باشيد

 • دكتر علي محمد شاعري : براي چهارمین سال پياپي شهرداري تهران با پيوستن به طرح"ساعت زمين" با هدف صرفه‌جويي در مصرف انرژي و مقابله با تغييرات آب و هوايي و جلوگيري از گرمايش زمين، همزمان با سراسر دنيا المانهاي مهم شهر‌ي تهران نظير برج ميلاد و برج آزادي را در روز ساعت زمين خاموش مي‌نمايد.

 • به گزارش روابط عمومي ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران دكتر علي محمد شاعري رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهردار‌ي تهران خاطر نشان كرد براي چهارمین سال پياپي شهرداري تهران با پيوستن به طرح"ساعت زمين" با هدف صرفه‌ جويي در مصرف انرژي و مقابله با تغييرات آب و هوايي و جلوگيري از گرمايش زمين، همزمان با سراسر دنيا المانهاي مهم شهر‌ي تهران نظير برج ميلاد و برج آزادي را در روز ساعت زمين خاموش مي‌نمايد.

  وي در ادامه گفت: طرح ساعت زمين - Earth Hour- از سال 2007 ميلادي براي اولين بار در كشور استراليا و توسط صندوق جهاني حيات وحش (World Wildlife Fund) اجرا گرديد و در ادامه با توجه به استقبال كم نظير مردم سراسر جهان در سال بعد به صورت يك طرح جهاني مطرح شد.

  شاعري در ادامه اظهار كرد: طي اين طرح، مسئولين، چراغ  نقاط شاخص شهري و مردم، چراغ خانه‌ هاي خود را به نشانه صرفه ­جويي در مصرف انرژي و مقابله با تغييرات آب و هوايي به مدت يك ساعت (20:30 الي 21:30) خاموش مي­كنند.

  وي تاكيد كرد سالانه بیش از 150 کشور و  بیش از 7000 شهر در این مراسم شرکت می نمايند.

  رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار خاطر نشان كرد: تهران در سال 2011 پس از ثبت نام اينترنتي در سايت www.earthhour.org و ارسال موافقت كتبي شهرداري تهران مبني بر حضور در مراسم ساعت زمين 2011، به صورت رسمي به ليست شركت‌كنندگان رسمي اين مراسم پيوست و در ادامه در سال 92 با هماهنگي با كلانشهرهاي ايران، چهار كلانشهر تهران، اصفهان، رشت و اروميه نيز در مراسم ساعت زمين 2013 شركت نمودند. در اين راستا برج میلاد به دلیل شکل ظاهری متفاوت و ارتفاع بلند سازه­ي آن كه تقریباً از همه جای تهران نمایان است و یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید براي بار سوم جهت شركت در اين مراسم همکاری نمود.

  وي ادامه داد: این مراسم در سال 2014 مصادف با شنبه نهم فروردین ماه 1393 مدت يك ساعت (20:30 الي 21:30) برگزار خواهد شد و تاکنون تهران (برج میلاد و آزادی)و كلانشهرهاي کرمان، رشت، مشهد، اهواز، اروميه جهت حضور در مراسم این دوره اعلام آمادگی نموده اند.

  شاعري در پايان گفت: اميد است با اطلاع رساني گسترده و تبليغات محيطي كه انجام مي شود هموطنان عزيز در اين برنامه در جهت صرفه جويي درمصرف انرژي مشاركت نمايند و چراغهاي اضافي را به مدت يك ساعت همزمان با سراسر دنيا در تاريخ 9 فروردين ماه سال 93 خاموش نمايند.

نظرهای شما
 • © Copyright 2017 Earth Hour Iran
 • Created with ❤ by Behnam
لطفا چند لحظه صبر کنید...