• تاریخ ارسال خبر : 1397/01/05
  تعداد بازدید : 564
  پرینت خبر
 • برای هشتمین سال متوالی
 • المان های مهم شهری در سراسر کشور به احترام زمین به مدت یک ساعت خاموش شدند

 • رویداد جهانی ساعت زمین برای هشتمین سال متوالی با شعار " با زمین غریبه نباشیم" در تهران و دیگر کلانشهرهای ایران برگزار شد.

 • به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در رویداد جهانی ساعت زمین 2018 شهر تهران برای هشتمین سال متوالی، همزمان با سراسر دنیا با شعار " با زمین غریبه نباشیم" و براساس 5 محور اصلی شامل  مصرف پلاستیک خود را کاهش دهید، با توجه به شرایط، گل و گیاه سازگار با محیط بکارید ، بیشتر پیاده روی کنید ، جهت آسیب رساندن کمتر به محیط زیست، از منابع غذایی پایدار استفاده کنید، برای نجات و حفظ زمین از همین امروز اقدام کنید، در تاریخ 24 ماه مارس 2018 مصادف با 4 فروردین ماه سال 1397 المان های مهم شهری از سراسر ایران از جمله برج میلاد، پل طبیعت، باغ موزه قصر تهران، عمارت چهل ستون اصفهان، برج بندر استان بوشهر ، ساختمان شهرداری رشت، برج نوری بیمارستان عسلویه و المان های شهری یزد به احترام زمین به مدت یک ساعت و به وقت محلی 20: الی 21:30 را خاموش نمود.

  لازم به ذکر است در رویداد جهانی ساعت زمین 2018 برنامه های جانبی جهت جلب مشارکت مسئولین و شهروندان و همچنین دوره های آموزشی- تفریحی ویژه کودکان نیز برگزار شد.

  گفتنی است طرح "ساعت زمين(Earth Hour)" از سال 2007 ميلادي براي اولين بار در كشور استراليا و توسط صندوق جهاني حيات وحش(WWF) با هدف جلوگیری از گرمایش زمین و مقابله با تغییرات آب و هوایی اجرا گرديد و کشور ایران از سال 2011 (1390) با خاموشی یک ساعته چراغ‌های برج میلاد تهران به این رویداد جهانی پیوست. طي اين طرح‌، مسئولین و مردم درآخرین شنبه ماه مارس به وقت محلی ساعت 20:30 الی 21:30 چراغ های نقاط شاخص شهری و منازل خود را به نشانه صرفه‌جويي در مصرف انرژي و مقابله با تغييرات اقلیمی خاموش مي‌نمایند.

نظرهای شما
 • © Copyright 2017 Earth Hour Iran
 • Created with ❤ by Behnam
لطفا چند لحظه صبر کنید...