• تاریخ ارسال خبر : 1390/12/28
  تعداد بازدید : 4552
  پرینت خبر
 • خاموشي 1 ساعته مهمترين نمادهاي شهري تهران در روز ساعت زمين
 • خاموشي 1 ساعته مهمترين نمادهاي شهري تهران در روز ساعت زمين

 • رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار از خاموشي برج‌هاي ميلاد و آزادي به مدت 1 ساعت در روز ساعت زمين 31 مارس مصادف با 12 فروردين ماه سال 1391 براي دومين سال متوالي خبر داد.

 • رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار از خاموشي برج‌هاي ميلاد و آزادي به مدت 1 ساعت در روز ساعت زمين 31 مارس مصادف با 12 فروردين ماه سال 1391 براي دومين سال متوالي خبر داد. به گزارش پرتال داخلی شهرداري تهران، مهندس محمد هادي حيدرزاده رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران‌ با اشاره به اينكه برنامه طرح ساعت زمين از سال 2007 ميلادي براي اولين بار در كشور استراليا و توسط صندوق جهاني حيات وحش(World Wildlife Fund) اجرا شده گفت: طرح فوق‌ با استقبال كم نظير مردم سراسر جهان مواجه شد به طوري كه بيش از 128 كشور جهان در اين طرح مشاركت داشتند.

  ‌مهندس حيدرزاده در ادامه با اشاره به اينكه مشاركت مديريت شهري تهران در اين طرح جهاني گامي مهم در راستاي اشاعه فرهنگ حفاظت از محيط زيست است هدف از اين برنامه را يك حركت و همكاري جمعي جهاني براي حفاظت از زمين خواند و اظهار داشت: در آخرين شنبه ماه مارس هر سال كه امسال مصادف با 12 فروردين ماه سال 91 است به مدت يك ساعت ميليونها نفر از مردم جهان در ساعت 21:30 -20:30 با خاموش كردن چراغهاي اضافي با هدف صرفه جويي در مصرف انرژي، مقابله با تغييرات آب و هوايي و كاهش آلودگي هاي زيست‌محيطي به صورت يك حركت جهاني در طرح فوق شركت مي كنند.

  وي با اظهار اينكه سال 2011 در  مراسم ساعت زمين، 5200 شهر بزرگ و كوچك‌ از 135 كشور سراسر جهان چراغ هاي خود را به مدت 1 ساعت خاموش كردند تاکید کرد: شهرداري تهران براي دومين سال متوالي است در اين مراسم شركت مي‌كند و سال گذشته براي نخستين بار در تاريخ ششم فروردين با خاموش كردن برج ميلاد به عنوان مهمترين نماد شهري شهر تهران يك ساعت در خاموشي به سر برد كه اين اقدام زيست محيطي تهران مورد توجه مجامع بين المللي قرار گرفت.

  حيدرزاده با اظهار اينكه امسال طي مكاتبات به عمل آمده بعضي از كلانشهرها من جمله اصفهان، قزوين و شيراز به اين طرح مي‌پيوندند گفت: شهرداري تهران در سالجاري قصد دارد حضوري پر‌رنگ‌تر در بزرگترين رويداد مشاركتي جهان داشته باشد و المان‌هاي‌ شهري بيشتري در اين مراسم شركت داده شوند.

  وي با عنوان اين مطلب كه علاوه بر نمادهاي اصلي كشورها كه به صورت سمبليك دراين روز خاموش مي شوند تعدادي از طرفداران و دوستداران محيط زيست نيز در اين روز با خاموش كردن لامپ منازل و روشنايي هاي اضافي اتحاد و همدلي جهاني را براي حفاظت از زمين نشان مي دهند افزود: بسياري از كشورهاي دنيا از جمله تعدادي از كشورهاي اسلامي عضو اين شبكه جهاني بوده و اميدوار هستيم كه از سالهاي آتي شهرها‌ي ديگر كشورمان نيز به اين شبكه بپيوندند.

نظرهای شما
 • © Copyright 2017 Earth Hour Iran
 • Created with ❤ by Behnam
لطفا چند لحظه صبر کنید...